انتشار اوراق بهادر دولت تاجیکستان برای جبران کسری بودجه

به گزارش وبلاگ آوا، وزارت دارایی تاجیکستان برای جبران کسری بودجه این کشور در حدود 29.2 میلیون دلار اوراق بهادر عرضه می نماید.

انتشار اوراق بهادر دولت تاجیکستان برای جبران کسری بودجه

به گزارش خبرنگار وبلاگ آوا در دوشنبه، مجلس تاجیکستان امروز پیشنهاد دولت این کشور در خصوص جذب بودجه دولتی برای انتشار اوراق بهادار را تصویب کرد.

فیض الدین قهارزاده وزیر دارایی تاجیکستان امروز در مجلس این کشور گفت: این مبلغ برای جبران کسری بودجه دولت و توسعه اقتصاد ملی جذب می گردد.

وی اظهار داشت: این اوراق بهادار از سوی قانونگذاری کشور به عنوان یکی از منابع جذب سرمایه گذاری به اقتصاد ملی بویژه برای پوشش کسری بودجه دولتی پیش بینی می شوند.

بنابر سخنان قهارزاده با توجه به نیازهای فزاینده اقتصاد ملی به بودجه اضافی بویژه برای سرمایه گذاری حوزه های اجتماعی، استفاده از این سازوکار توصیه می گردد.

وی تاکید نمود که دولت به نوبه خود حفظ و خرید متعاقبا این اوراق بهادار را تضمین می نماید.

قهارزاده اضافه کرد: پس از انتشار اوراق حجم کلی بدهی های داخلی تاجیکستان به 7.2 میلیارد سامانی می رسد که با 8.9 درصد از فراوری ناخالص داخلی کشور برابر است.

بنابر گزارش وزارت دارایی تاجیکستان، حجم بدهی داخلی این کشور در ابتدای امسال میلادی به 6.9 میلیارد سامانی و بدهی خارجی تقریبا 2.9 میلیارد دلار رسیده است.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس

به "انتشار اوراق بهادر دولت تاجیکستان برای جبران کسری بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار اوراق بهادر دولت تاجیکستان برای جبران کسری بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید