افزایش نرخ اشتغال انتاریو به مدد مشاغل تمام وقت

به گزارش وبلاگ آوا، استان انتاریو ماه فوریه را در حالی سپری کرد و وارد ماه مارس شد که بازار کار این استان آن هم از لحاظ اشتغال تمام وقت رشد قابل توجهی یافته و حدود 56000 نفر به شاغلان تمام وقت این استان افزوده شده است. آنگونه که نظرسنجی ماهانه Statistics Canada از بازار کار در ماه فوریه اعلام نموده است، نرخ خالص اشتغال این استان در ماه قبل 37000 نفر بوده است. افزایش 59000 نفری در بخش اشتغال تمام وقت جبران 22000 هزار شغل نیمه وقت از دست رفته را می نماید.

افزایش نرخ اشتغال انتاریو به مدد مشاغل تمام وقت

نرخ بیکاری انتاریو با 5.7 درصد ثابت ماند و نرخ اشتغال این استان که پرجمعیت ترین استان کانادا است نسبت به دوره مشابه سال قبل 192000 نفر افزایش یافت که حاکی از افزایش 2.7 درصدی نسبت به ماه فوریه سال 2018 است. استان های انتاریو و کبک هر دو مسئول افزایش 18000 نفری در مشاغل حرفه ای، علمی و فنی در ماه فوریه بودند.

لازم به ذکر است در مقایسه با سال 2018 نرخ اشتغال ملی کانادا در این بخش ها 6.8 درصد افزایش داشته است. این بخش ها شامل مشاغلی نظیر مهندسی، معماری، پژوهش ها و توسعه علمی، خدمات حقوقی و حسابداری می گردد. بعلاوه، Statistics Canada گزارش نموده که اشتغال در دولت در ماه فوریه افزایش داشته و برای دومین ماه متوالی در این بخش 14 هزار نفر مشغول به کار شدند. بیشتر این مشاغل در استان های انتاریو و آلبرتا ایجاد شدند.

از میان سایر بخش ها که افزایش نرخ اشتغال داشتند می توان به منابع طبیعی و کشاورزی اشاره نمود. در مجموع کانادا در ماه فوریه 67400 شغل تمام وقت ایجاد نمود و با از دست دادن 11600 شغل نیمه وقت خالص 55900 شغل تمام وقت خالص را کسب کرد. این در حالی است که پیش بینی می شد نرخ اشتغال کانادا پایین بماند. این آمار، نشان دهنده پیشی گرفتن کانادا از ایالات متحده است چرا که این کشور در ماه فوریه تنها 20 هزار شغل نو ایجاد نموده است.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم احتیاج دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال

به "افزایش نرخ اشتغال انتاریو به مدد مشاغل تمام وقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نرخ اشتغال انتاریو به مدد مشاغل تمام وقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید