فراخوان دریافت طرح های نوآورانه فناوری نانو در برنامه نانومچ شروع شد

به گزارش وبلاگ آوا، برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو، با هدف تسریع و تسهیل در تجاری سازی محصولات نانویی و حمایت از فناوران، پژوهشگران و شرکت های نوپای فعال در این حوزه، دومین مرحله از فراخوان های سری دهم خود را از یکم بهمن ماه شروع نمود

فراخوان دریافت طرح های نوآورانه فناوری نانو در برنامه نانومچ شروع شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ آوا، برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match)، با هدف تسریع و تسهیل در تجاری سازی محصولات نانویی و حمایت از فناوران، پژوهشگران و شرکت های نوپای فعال در این حوزه، دومین مرحله از فراخوان های سری دهم خود را از یکم بهمن ماه شروع کرده و فناوران تا انتها این ماه برای ارسال طرح های خود و استفاده از حمایت های در نظر گرفته شده فرصت خواهند داشت.

نوآوری در زندگی امروز انسان ها نقشی کلیدی و اساسی بازی می کند. در سال های اخیر، صنایع مختلف بر اساس نوآوری، تحولات شگرفی را تجربه کرده و در بازار جهانی، پویایی زیادی به علت نوآوی بوجود آمده است. شرکت ها برای حفظ مزیت رقابتی خود، احتیاج به نوآوری در محصولات داشته و این مسئله، فرصتی بوجود آورده تا محققین با ایجاد نوآوری در محصولات، نقشی کلیدی در این زمینه داشته باشند. به همین دلیل، برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (نانومچ) که یک برنامه دائمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است، طی سال برای حمایت از فناوران نانویی کشور و راهنمایی طرح های برتر به سمت تجاری سازی، اقدام به برگزاری فراخون هایی می کند.

واحد طرح های نوآورانه، با هدف افزایش نرخ موفقیت و کاهش زمان تجاری سازی طرح های دریافتی و با توجه به ظرفیت های موجود در ستاد توسعه فناوری نانو و شرکت ها و مشاوران همکار، چهار بسته حمایتی برای فناوران تعریف کرده است: تسهیلات، خدمات، مشاوره و آموزش. در این برنامه، هر یک از طرح های پذیرفته شده متناسب با احتیاج خود، می توانند از بسته های معرفی شده بهر ه مند شوند. از جمله خدمات قابل دسترس، می توان به مطالعه بازار، رصد فناوری، ثبت پتنت و نگارش طرح کسب و کار اشاره کرد. بسته های سرمایه گذاری، ساخت دمو، دریافت تأییدیه نانومقیاس، اعتبار توسعه محصول و استفاده از خدمات شبکه آزمایشگاهی نانو هم، از جمله تسهیلات در نظر گرفته شده در این برنامه است. بعلاوه فناوران می توانند از مشاوره های فنی، تجاری، مدیریتی و کسب و کاری، طراحی صنعتی، تأمین اقتصادی و حقوقی بهره مند شوند.

دومین مرحله از فراخوان های دوره دهم این برنامه، از یکم بهمن ماه شروع شده و تا سی ام این ماه ادامه خواهد داشت؛ لذا تیم های فعال در حوزه نانو که به یک نمونه اولیه رسیده اند، می توانند اقدام به ثبت طرح در این فراخوان نمایند. طرح هایی که در برنامه ثبت می شوند، در گام نخست از چهار جنبه فنی، نو بودن، نانومقیاس و قابلیت تجاری مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید، وارد مرحله مصاحبه شده و از منظر معیار تعامل و انگیزه نیز مورد آنالیز قرار می گیرند. در گام بعدی، برای طرح هایی که پذیرش می شوند، دسترسی های مورد احتیاج فراهم می شود. مخاطبان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیار های داوری طرح ها و حمایت ها و خدمات طرح های پذیرش شده، می توانند به صفحه وب سایت نانومچ مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فراخوان دریافت طرح های نوآورانه فناوری نانو در برنامه نانومچ شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان دریافت طرح های نوآورانه فناوری نانو در برنامه نانومچ شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید