اختصاص 10 هزار تخت نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی، تولید 150 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده

به گزارش وبلاگ آوا، وزیر دفاع گفت: در روز هایی تا 2 هزار بیمار پذیرش می شد، اما اکنون این تعداد به هزار نفر تقلیل یافته است.

اختصاص 10 هزار تخت نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی، تولید 150 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده

به گزارش ، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع امروز (یکشنبه) در حاشیه نمایشگاه دستاورد های شرکت های دانش بنیان در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان کرونا، اظهارداشت: نیرو های مسلح همچون سایر اجزای کشور در موضوع مقابله با بیماری کرونا احساس وظیفه داشتند و در چند حوزه کار های مختلفی انجام دادند.

سرتیپ حاتمی گفت: به کارگیری امکانات درمانی نیرو های مسلح یکی از این مواردی بود که در آن می توان به اختصاص 4 هزار تخت بیمارستانی نیرو های مسلح برای بیماران کرونایی اشاره کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح اضافه نمود: در روز هایی تا 2 هزار بیمار پذیرش می شد، اما اکنون این تعداد به هزار نفر تقلیل یافته و حالا حدود 3 هزار تخت خالی داریم.

امیر حاتمی همچنین گفت: با توجه به سیاست های وزارت بهداشت برای ایجاد نقاهتگاه ها ویژه استراحت بیماران بعد از بیمارستان نیز اقدام جدی اجرا شده که در مجموع ارتش، وزارت دفاع، سپاه و در کل نیرو های مسلح بیش از 10 هزار تخت آماده و اختصاص داده شده است که البته با توجه به فرایند کنترل بیماری، تعداد کمی از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تولید محصولات مورد نیاز را از دیگر حوزه های کاری نیرو های مسلح دانست و اضافه نمود: با توجه به ظرفیت های صنایع دفاع، تولید ماسک n 95 در دستور کار قرار گرفت و بلافاصله پس از مشاهده نخستین موارد کرونا در کشور تولید مواد ضد عفونی کننده دست و محیط از روزانه 20 هزار لیتر شروع شد که امروز بالغ بر 150 هزار لیتر رسیده که این مواد به بیمارستان ها، مراکز درمانی و شهرداری ها و مراکز ذیربط تحویل داده می شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در خاتمه از تولید تجهیزات الکترونیکی مانند دوربین های حرارتی و مانیتور و موارد مشابه مورد نیاز بیمارستان ها خبر داد و گفت: تولید لوازم تخصصی شامل لباس های ایزوله، بیمارستانی و برانکارد در دستور کار واقع شده است که بلافاصله در اختیار مراکز درمانی قرار می گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اختصاص 10 هزار تخت نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی، تولید 150 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 10 هزار تخت نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی، تولید 150 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید