آمریکا یک تمرین نظامی در خلیج فارس برگزار کرد

به گزارش وبلاگ آوا، آمریکا از برگزاری یک تمرین نظامی در خلیج فارس با مشارکت کشتی های گشتزنی ، هواپیماهای تهاجمی و تجسسی در خلیج فارس خبر داد.

آمریکا یک تمرین نظامی در خلیج فارس برگزار کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آوا، آمریکا از انجام یک تمرین در خلیج فارس در روزهای اخیر به منظور حفظ آمادگی نیروهای خود خبر داد.

به نوشته وبگاه دیفنس بلاگ در این تمرین کشتیهای گشتزنی سایکلون وهواپیماهای گشتزنی پوسایدون اولین تمرین مشترک با هواپیماهای تهاجمی ای سی-130 استینگر را برگزار کردند.

به گفته مقامات نظامی آمریکا، این تمرین که برای اولین بار برگزار شد برای افزایش قابلیتهای نظامیان آمریکایی طراحی شده است.

آمریکا به جزئیات بیشتر این تمرین هیچ اشاره ای نکرده است. آمریکا مدتی است که به بهانه تامین امنیت در منطقه، حضور دریایی خود را در خلیج فارس و اطراف آن را افزایش داده است.

به نوشته دیفنس بلاگ، یک مقام آمریکایی در زمینه برگزاری این رزمایش با استفاده از نام جعلی خلیج ع ر ب به جای خلیج فارس گفت، ما به همکاری با نیروهای ائتلاف برای تقویت بیشتر نیروهای خود و مقابله با انواع تهدیدها در خلیج عربی، دریای سرخ و آبهای مجاور ادامه می دهیم.

در روزهای اخیر ناوهای هواپیمابر فرانسه و آمریکا مستقر در دریای مدیترانه تمرین مشترکی را برای حفظ آمادگی نیروهای خود به ویژه خلبانان مستقر در این دو ناو انجام دادند.

ناوهواپیمابر یو اس اس آیزنهاور و شارل دوگل فرانسه در این تمرین شرکت کردند و طی آن خلبانان این دو ناو تمرین های پرواز و فرود در عرشه های همدیگر را انجام دادند. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا یک تمرین نظامی در خلیج فارس برگزار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک تمرین نظامی در خلیج فارس برگزار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید