500 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال شکل گرفت

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از معاونت علمی، تعداد شرکت های خلاق حوزه اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی با رشدی قابل قبول به 567 مورد رسیده است.

500 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال شکل گرفت

یکی از کوشش ها برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور، حمایت از شکل گیری شرکت های خلاق در این زمینه است. کاری که ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر آن تاکید زیادی دارد و در طی این چند سال، سعی نموده از شکل گیری این شرکت ها حمایت کند.

به گواه آمارهای موجود، سال 95 حدود 395 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی فعال بودند. اما طی این 5 سال تعداد این شرکت ها روندی صعودی گرفته است و امروز 567 شرکت خلاق در حوزه کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی فعالیت می نمایند.

در واقع شرکت های خلاق ایجاد شده اند تا با ارائه الگوهای نوین کسب و کار نقشی مؤثر در ارائه خدمات و محصولات نو و خلاق ایفا نمایند. پایه و اساس آنها بر مبنای خلاقیت و نوآوری بنا شده و بر خلاف شرکت های دانش بنیان، رشد آنها ارتباطی به فراوری محصولات مبتنی بر فناوری پیشرفته ندارد. این شرکت ها آمده اند تا راستا توسعه کشور را هموار نمایند.

بر همین اساس نیز ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اولویت های خود را حمایت از شکل گیری و توسعه این شرکت ها قرار داده است و از آنها حمایت های مادی و معنوی می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "500 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال شکل گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "500 شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال شکل گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید