چه خبر از وام مسکن روستایی؟

به گزارش وبلاگ آوا، آخرین خبر از تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی حاکی از آن است که سازمان برنامه و بودجه هنوز ضمانت نامه مابه التفاوت نرخ سود را ارایه نکرده، اما به نظر نمی رسد مسئله ای در این زمینه وجود داشته باشد.

چه خبر از وام مسکن روستایی؟

به گزارش ایسنا، در پی دستور رییس جمهور مبنی بر پرداخت وام 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود 5 درصد و موافقت سازمان برنامه و بودجه با این تسهیلات در روز 5 مردادماه 1401 بنیاد مسکن در حال تشکیل پرونده متقاضیان است، اما معرفی به بانک، منوط به ارایه ضمانت نامه سازمان برنامه و بودجه است که هنوز محقق نشده است.

سیدرضا حمیدی ـ مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن درخصوص آخرین شرایط تسهیلات ساخت مسکن روستایی گفت: دستورالعمل وام 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تهیه شده، تشکیل پرونده ها و ثبت در سامانه هم به وسیله بنیاد مسکن در حال اجرا است، ولی برای معرفی متقاضیان به بانک منتظر تضمین نامه سازمان برنامه و بودجه هستیم. فعلا تضمین نامه ارایه نشده است؛ بنابراین گزارش برای اینکه وام 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی شکل اجرایی به خود بگیرد باید سازمان برنامه و بودجه مابه التفاوت 13 درصدی بین نرخ سود 5 درصد تا 18 درصد را که دولت بر عهده گرفته تضمین کند. طبق برآورد ها این مبلغ حدود 40 هزار میلیارد تومان است.

از جمله منابعی که برای تامین یارانه تسهیلات مسکن روستایی در نظر گرفته شده صندوق ملی مسکن است که منابع چندانی در آن وجود ندارد. با این حال سازمان برنامه و بودجه موافقت خود را با پرداخت وام مسکن روستایی اعلام نموده است.

طبق شنیده ها مشکل چندانی در ارایه ضمانت نامه وجود ندارد و به زودی محقق خواهد شد.

منبع: فرارو

به "چه خبر از وام مسکن روستایی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه خبر از وام مسکن روستایی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید