چرخش قابل توجه فدراسیون اسکی، جمع منتقدان و دور افتادگان جمع است

به گزارش وبلاگ آوا، هر چند سالی هم که بگذرد و هر تفکری هم بر سیستم ورزش کشور حاکم باشد، سهم بومی ها در اسکی غیر قابل انکار و تمام نشدنی است. شرایط کاملا طبیعی است، چرخ اسکی کشور توسط بومیانی همچون شمشکی ها، دربندسری ها ، دیزینی ها و ... می چرخد و تجربه هم ثابت کرد حذف این عناصر از اسکی ایران نشدنی است و اگر هم شدنی باشد با تعطیلی همیشگی اسکی ایران همراه خواهد بود.

چرخش قابل توجه فدراسیون اسکی، جمع منتقدان و دور افتادگان جمع است

فدراسیون اسکی پس از ریاست انقلابی ناصر طالبی و حذف به یکباره تمام نیروهای بومی و قدیمی زیر نظر احمد سعادتمند اداره شد در حالی که راه مهره های بومی و انحصاری بیش از قبل به این فدراسیون باز شد و فدراسیون در چرخشی 180 درجه ای کاملا به دست شمشکی ها افتاد و با آمدن عبدی افتخاری این شرایط تا حد زیادی تعدیل شد.

پس از خاتمه فصل نه چندان پیروز اسکی، فدراسیون این رشته در انعطافی قابل توجه و البته مثبت راه را برای منتقدان و دور افتادگان این رشته باز کرد. بزرگترین مصداق آن بازگرداندن رستم کلهر به جمع فدراسیون نشینان بود. کلهر در المپیک زمستانی 2010 ونکوور هدایت تیم ملی اسکی را بر عهده داشت و پس از آن نیز برای مدتی کوتاه مدیریت تیم های ملی جوانان و استعدادیابی فدراسیون را عهده دار بود اما بعد از آن در حدود 7 سال هیچ همکاری با این فدراسیون نداشت. وی با پست سرپرست کمیته برنامه ریزی و توسعه دوباره به اسکی بازگشت. شاید بتوان مهمترین مهره دیگری که مدتها با بی عدالتی از اسکی ایران فاصله گرفت را فاطمه کیادربندسری دانست.

کیادربندسری که هدایت تیم ملی اسکی بانوان ایران را بر عهده داشت به دلیل اختلافات مغرضانه و کارشکنی ها این تیم را رها کرد و برای ماه ها قید فعالیت در این رشته را زد. وی که از تحصیلکرده های ورزش و از قهرمانان سابق اسکی است حالا در پست نایب رئیسی بانوان به فدراسیون بازگشته است تا اقدام مثبت دیگری برای فدراسیون عبدی افتخاری باشد.

راهی که افتخاری طی روزهای اخیر در پیش گرفته است می تواند نقطه قوتی در این فدراسیون زمستانی باشد به شرطی که ادامه دار باشد و به شرطی که راه برای بازگشت پیشکسوتان متخصص دور افتاده از فدراسیون اسکی باز شود. همانهایی که در طی سالیان اخیر با بی مهری از اسکی فاصله گرفته اند در حالی که می توانستند و می توانند کمکی برای خاتمه دادن به درجا زدن اسکی باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چرخش قابل توجه فدراسیون اسکی، جمع منتقدان و دور افتادگان جمع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرخش قابل توجه فدراسیون اسکی، جمع منتقدان و دور افتادگان جمع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید