نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 1400 انجام می گردد

به گزارش وبلاگ آوا، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را اردیبهشت ماه گفت و گفت: با همکاری وزارت بهداشت در حال طراحی و تدوین پروتکل های بهداشتی برای روز انتخابات هستیم.

نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 1400 انجام می گردد

به گزارش وبلاگ آوا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در 6 حوزه، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هزار و 372 شهر و چهل هزار و 620 روستا و تیره عشایری 28 خرداد 1400 برگزار می گردد.

سید اسماعیل موسوی روز آدینه در تبادل نظر با ایرنا با اشاره به زمان بندی مراحل انتخابات 1400 گفت: ثبت نام انتخابات یک مرحله دارد و در وزارت کشور انجام می گردد اما در این دوره از انتخابات به دلیل شیوع ویروس کرونا داوطلبان مرحله نخست نام نویسی را خودشان انجام می دهند.

وی زمان نام نویسی داوطلبان انتخابات شوراها را اسفند 99، داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و داوطلبان دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را فروردین آینده و داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را اردیبهشت 1400 بیان کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: همه داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و ریاست جمهوری با استفاده از اپلیکیشن و به وسیله گوشی تلفن همراه می توانند فرم پرسشنامه داوطلبی را پر و مدارک خود را ارسال نمایند. ارسال گواهی نداشتن سوء پیشینه هم در کنار مدارک الزامی است.

موسوی، نام نویسی موبایلی داوطلبان انتخابات را به دلیل تسهیل کار داوطلبان و رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و اعلام نمود: بخش از ثبت نام را به خود نامزدها واگذار کردیم و این می تواند مرحله پیش ثبت نام هم باشد و نامزدها پس از طی مراحل اولیه نام نویسی، برای تایید نهایی باید در وزارت کشور، فرمانداری ها و بخشداری ها حاضر شوند.

وی اضافه کرد: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به بخشداری ها، داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم و مجلس خبرگان رهبری باید به فرمانداری ها و داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه نمایند.

به گفته موسوی، نام نویسی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا زودتر از بقیه داوطلبان انتخابات در اسفند سال جاری انجام می گردد و تا یک هفته ادامه دارد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سوال که آیا مصوبه مجلس درباره اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات1400 مبنا خواهد بود، گفت: اگر این طرح تصویب و در شورای نگهبان تایید گردد، ستاد انتخابات آن را قطعا اجرا می نماید.

در حال تدوین شیوه نامه بهداشتی روز برگزاری انتخابات هستیم

موسوی در پاسخ به این پرسش که آیا ستاد انتخابات در شرایط کرونایی برنامه ویژه برای روز برگزاری انتخابات دارد یا نه، گفت: با همکاری وزارت بهداشت در حال طراحی و تدوین پروتکل های بهداشتی برای روز انتخابات هستیم و جلساتی هم روی این موضوع برگزار کردیم که این نشست ها ادامه دارد.

وی یادآور شد: با نزدیک تر شدن به زمان انتخابات تمهیدات اندیشیده در این زمینه قطعی و اعلام می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 1400 انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 1400 انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید