قرارداد اجاره و دریافت کد رهگیری برای موجر و مستاجر رایگان شد

به گزارش وبلاگ آوا، به معنای دیگر هم اکنون مستاجر و موجر می توانند بدون احتیاج به مراجعه به بنگاه معاملات املاک با ثبت قرارداد در این سامانه کد رهگیری رایگان دریافت نمایند.

قرارداد اجاره و دریافت کد رهگیری برای موجر و مستاجر رایگان شد

همزمان با راه اندازی سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور امکان دریافت کد رهگیری قرارداد اجاره بدون مراجعه موجر یا مستاجر به بنگاه معاملات املاک، به صورت رایگان فراهم شده است.

به گزارش فارس، بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه املاک و اسکان کشور، سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور راه اندازی شد.

این سامانه در راستای وظایف قانونی وزارت راه و شهرسازی از جمله ماده 18 قانون جهش فراوری مسکن تهیه شده و مبر مبنای این بند قانونی رصد و نظارت بر بازار مسکن، ثبت همه معاملات املاک و مستغلات اعم از خرید، فروش، پیش خرید، پیش فروش، رهن و اجاره مسکن برای متعاملین در بنگاه های مشاوران املاک به وسیله بنگاه ها و برای سایر متعاملین خارج از بنگاه های مشاوران املاک به وسیله خود متعاملین، در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور و ثبت قرارداد، أخذ شناسه (کد) رهگیری بدون أخذ هزینه الزامی است.

بر این اساس در اولین فاز آغاز به کار این سامانه، امکان ثبت و استعلام قراردادهای ثبت شده برای قرارداد اجاره مسکن در حالت یک به یک (یک مالک شش دانگ به یک مستاجر)، به صورت برخط فراهم شده است و مؤجر و مستاجر می توانند قرارداد اجاره واحد مسکونی مورد معامله خود را در این سامانه انجام داده و کد رهگیری و نسخه الکترونیکی آن را دریافت نمایند.

به معنای دیگر هم اکنون مستاجر و موجر می توانند بدون احتیاج به مراجعه به بنگاه معاملات املاک با ثبت قرارداد در این سامانه کد رهگیری رایگان دریافت نمایند.

مراحل ثبت قرارداد اجاره در این سامانه بسیار ساده تعریف شده و در گام اول باید پس از تایید مدارک هویتی برای ورود به سامانه بر روی گزینه ایجاد قرارداد کلیک گردد.

پس از آن با ثبت اطلاعات موجر، اطلاعات ملک، مبلغ و تاریخ قرارداد، تعهدات طرفیت، ثبت قبوض و در نهایت ثبت اطلاعات مستاجر، زمینه دریافت کد رهگیری مهیا خواهد شد.

از طرفی، امکان استعلام کد رهگیری قراردادهای اجاره مسکن نیز در این سامانه وجود دارد.

منبع: عصر ایران

به "قرارداد اجاره و دریافت کد رهگیری برای موجر و مستاجر رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد اجاره و دریافت کد رهگیری برای موجر و مستاجر رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید