طعنه سنگین مدیربرنامه های جهانبخس به انگلیسی ها

به گزارش وبلاگ آوا، امیر هاشمی مقدم درباره بازگشت علیرضا جهانبخش به فوتبال هلند و انتخاب باشگاه فاینورد گفت: این انتخاب و انتقال، برای علیرضا جهانبخش فوق مثبت بود. فاینورد با مربی جدیدی که به صورت کامل علیرضا را می شناسد، تیمی است که هجومی بازی می نماید، مدام در زمین حریف است، در این تیم وینگرها نقشی مهم دارند و جایی است که علیرضا کیفیتش را نشان دهد.

طعنه سنگین مدیربرنامه های جهانبخس به انگلیسی ها

وی ادامه داد: علیرضا طبق توانایی ها و کیفیتی که دارد، باید نزدیک به 18 قدم حریف باشد و حالا به جایی رفته که این شرایط برای او فراهم است . فاینورد یکی از دو تیم پرطرفدار هلند است، فرهنگ گرمی دارند و همه این مسائل برای علیرضا اتفاق خوبی محسوب می گردد. مسئولان باشگاه فاینورد، مربی، کارمندان و همه خوش آمدگویی گرمی به بازیکن جدیدشان داشتند. حتی یکی از مسئولان فاینورد که من سال هاست با او در ارتباط هستم، هفت سال پیش می گفت دوست دارم علیرضا در فاینورد بازی کند و دیروز که در ورزشگاه بودیم، او در باشگاه نبود، اما پیام داد آن چیزی که می خواستم شد.

بازیکن سابق تیم ملی و مدیر برنامه های علیرضا جهانبخش توضیح داد: علیرضا از نظر فوتبالی باید جایی باشد که بتواند فوتبالی که دوست دارد را انجام دهد. ما حتی درباره شرایطی که پشت سر گذاشتیم هم نیمه پر لیوان را نگاه می کنیم. علیرضا باید کیفیتش را نشان دهد و باید حداقل در یک فصل بین 20 تا 30 مسابقه از ابتدا در ترکیب باشد. اندیشه و ذهنیت مربی هم بسیار مهم است و باید تمام مسائل فنی با هدف علیرضا همخوانی داشته باشد.

هاشمی مقدم درباره پیشنهادهای دیگری که به علیرضا جهانبخش رسیده بود، گفت: سال گذشته هم در پنجره نقل وانتقالاتی زمستانی خیلی از باشگاه ها خواستار علیرضا بودند و حتی سرمربی یک تیم مستقیم با خود او در تماس بود که بتواند علیرضا را راضی کند، اما باشگاه برایتون اجازه جدایی نداد. زمانی بود که علیرضا می توانست جدا گردد، اما گلزنی به بورنموث و چلسی نظر برایتونی ها را تغییر داد و آنها گفتند علیرضا را می خواهند و اجازه جدایی به او نمی دهند. با این حال ما سعی کردیم سال جاری از میان پیشنهادها، برترین انتخاب را داشته باشیم و تیمی را انتخاب کنیم که او را با تمام وجود بخواهند و علیرضا انتخاب اول شان باشد. به هر حال تمام این مسائل از سمت ما در نظر گرفته می شد و طبیعتاً باشگاه هم درخواست و شرایطی داشت.

وی ادامه داد: خیلی باشگاه ها برای جذب علیرضا پیشنهاد داده بودند. از جمله تیم هایی در ترکیه، قطر و روسیه که تیم های خوبی هم بودند، اما خودش دوست داشت که در قلب و مرکز اروپا فوتبالش را ادامه دهد که هم فوتبال باکیفیت تری دارد و هم بهتر دیده می گردد. پیشنهاد فاینورد هم در حالی مطرح شد که باید برایتون راضی می شد و حالا علیرضا پا به باشگاهی گذاشته است که تاریخچه عظیمی دارد، در اروپا قهرمانی داشته و شاید از نظر اقتصادی مانند آژاکس نباشد، اما جزو باشگاه های عظیم هلند است. ما یک نکته را هم در پیشنهادها در نظر داشتیم و آنهم این بود که علیرضا با قراردادی قطعی به تیم جدیدش برود و قرضی نباشد، چون شخصیت این بازیکن قرضی رفتن به تیمی نیست.

هاشمی مقدم تأکید کرد: علیرضا با اینکه تجربه خوبی در هلند داشته است، اما باید سه چهار ماه زمان داشته باشد تا مجدداً خودش را با فوتبال هلند تطبق دهد. او باید فوتبال انگلیسی را کنار بگذارد و فوتبال هلندی را مجدداً به کار بگیرد و خوشبختانه همه چیز دست خودش است و بازیکن قرضی نیست. بازیکنان قرضی تجربه خوبی نیستند و به همین علت ما نمی خواستیم چنین اتفاقی رخ بدهد که این مسئله باید در ذهنیت فاینورد می بود و برایتون هم آن را قبول می کرد. برایتونی ها دوست نداشتند این اتفاق رخ بدهد و علیرضا را از دست بدهند. گفتند ما به این بازیکن احتیاج داریم، اما به آنها گفتم که ما دو سال است این مسائل را می شنویم و الان شما باید به نظر علیرضا احترام بگذارید.

مدیر برنامه های علیرضا جهانبخش با بیان اینکه فاینورد بین دو سه پیشنهاد خوب و جدی انتخاب نهایی بوده است، گفت: فاینورد باشگاهی زیبا و عظیم است که سرمربی اش نقش مهمی در انتقال علیرضا به این تیم داشت. حتی وقتی که علیرضا در برایتون بود، رابطه خوبی بین آنها وجود داشت. شاید این انتقال یک اندازه زمان برد، اما همه چیز باید کنار هم انجام می شد که زحمت زیادی برای آن کشیده شد. آدینه شب قرارداد با فاینورد را امضا کردیم و چون باید همه چیز بین دو باشگاه هم رسمی می شد، شنبه بعدازظهر باشگاه برایتون این خبر را خاطرنشان کرد و باشگاه فاینورد هم از خرید جدیدش رونمایی کرد که خوشبختانه همه چیز عالی انجام شد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا جهانبخش آنطور که باید در برایتون به بازی گرفته نشد در حالی که هر زمان بازی کرد برای تیمش مؤثر بود، گفت: کریس هیوتون که سال اول مربی برایتون بود، عاشق علیرضا بود، اما کیفیت هجومی برایتون بالا نبود. او انسان شریف و خوب بود که با علت درباره چرایی اتفاقات صحبت می کرد، اما چون ابزار هجومی کمی داشت، مجبور بود دفاعی بازی کند و حتی مواقعی علیرضا را در پست دفاع راست بازی می داد. کریس سال اول می خواست در کنار علیرضا دو سه بازیکن خوب در خط حمله بگیرد، اما نتوانست و باشگاه هم توان خرید بازیکن را نداشت.

هاشمی مقدم افزود: سال دوم که گراهام پاتر آمد، از اولین بازی محبت آمیز معین کرد که می خواهد 2-5-3 بازی کند و برای بازیکنان کناری چپ و راست هم نه از وینگرها استفاده کرد و نه از هافبک های چپ و راست، بلکه مدافعان کناری اش را بازی داد. یعنی عملاً چهار بازیکن اصلی تیمش که بازیکنان بلژیکی و آرژانتینی بودند را هم از ترکیب خارج کرد. در این شرایط چه زمانی باید به علیرضا فرصت بازی می رسید؟ زمانی که شرایط بازی ایجاب کند که آنهم فرصت های بسیار کمی بود، اما علیرضا هر زمان که به زمین رفت خوب بود. این دو سال خیلی سخت گذشت، علیرضا به چلسی گل زد، به پورتموث و بورنموث گل زد، در بازی با آرسنال برترین بازیکن زمین شد، اما باز هم سه بازی به او فرصت بازی کردن ندادند.

مدیر برنامه های علیرضا جهانبخش توضیح داد: مسئله برایتون سؤالی بود که از علیرضا هم در نشست خبری پرسیدند، اما او گفت گذشته برای او گذشته و مثل یک دانشگاه بوده که از آن آموخته و تجربه کسب نموده است و همواره هم قرار به پیروز شدن نیست. علیرضا پنج سال در هلند همواره جایزه گرفت، دو بار برترین بازیکن لیگ شد، اسم آقای گلی کسب کرد و اکنون هم نگاه او رو به آینده است.

منبع: فرارو

به "طعنه سنگین مدیربرنامه های جهانبخس به انگلیسی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طعنه سنگین مدیربرنامه های جهانبخس به انگلیسی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید