بازدید مجازی از فرش گل در کاخ مروارید

به گزارش وبلاگ آوا، پیمان بضاعتی پور، رئیس سازمان سیما، منظر و فضا سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به این که 27 هکتار از فضا سبز کاخ مروارید در اختیار شهرداری قرار گرفته است، گفت: در دو هکتار از آن فرش گل نواری ایجاد شده است.

بازدید مجازی از فرش گل در کاخ مروارید

وی افزود: در واقع در دو لنداسکیپ تپه ای (معماری منظره ای) بیش از 100 هزار پیاز گل لاله، بنفشه و داوودی به صورت نواری کاشت شده است.

به گفته رئیس سازمان سیما، منظر و فضا سبز شهری شهرداری کرج از واسط تابستان سال گذشته این فضا برای برپایی مراسم نوروزگاه آماده و در فضا نیمکت و سطل زباله جانمایی شد اما متأسفانه به دلیل شیوع کرونا ویروس بازدید عموم فعلاً لغو شده است.

بضاعتی پور افزود: کوشش نموده ایم زیبایی این فضا را به صورت مجازی با انتشار عکس و فیلک با مردم به اشتراک بگذاریم.

وی به ماندگاری فرش گل نواری کاشت شده در مجموعه کاخ مروارید اشاره نمود و گفت: لاله های کاشت شده تا آخر اردیبهشت ماه و بنفشه ها نیز تا خاتمه خردادماه ماندگار هستند اگر تا آن موقع کرونا مهار گردد برای بازدید عموم بازگشایی می گردد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضا سبز شهری شهرداری کرج در مورد تفاوت فرش گل باغ گل های پارک شهید چمران کرج با فرش گل کاخ مروارید نیز گفت: وسعت و سطح کاشت فرش گل پارک شهید چمران به صورت تجمعی است اما فرش گل کاخ مروارید چون قرار بود در لند اسکیپ های تپه ای کار گردد، در آن قسمت گل ها به صورت نواری کاشت شد تا تپه را محصور کند و منظره و چشم انداز بهتری ایجاد گردد.

بضاعتی پور ادامه داد: هدف ما این است که محوطه فضا سبز کاخ مروارید برای برگزاری فستیوال های شهری آماده گردد.

وی گفت: مدنظر داریم همایش ها، جشنواره ها و یا سمپوزیوم های شهری را در این محوطه برگزار کنیم برای آغاز جشنواره گل های داوودی شهریورماه برگزار می گردد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضا سبز شهری شهرداری کرج در مورد جشنواره گل های داوودی، گفت: گل داوودی بیش از 30 واریته با رنگ های مختلف دارد و تنوع رنگ آن از گل لاله بیشتر است، به همین دلیل بیش از 100 هزار پیاز گل داوودی در آنجا کاشت شده است.

مهر

منبع: گردشبان

به "بازدید مجازی از فرش گل در کاخ مروارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مجازی از فرش گل در کاخ مروارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید