اپل هنوز ایرپاور را رها نکرده است و شارژ بی سیم از راه دور را هم آنالیز می نماید

به گزارش وبلاگ آوا، به نظر می رسد که اپل هم اکنون در حال توسعه یک شارژر بدون سیم نو است که کارکردی همچون شارژر بدون سیم ایرپاور دارد. این اطلاعات نو به وسیله تحلیلگر نشریه بلومبرگ، Mark Gurman، مطرح شده اند. همان گونه که می دانید با وجود اینکه اپل از شارژر بی سیم ایرپاور در سال 2017 و در کنار آیفون X رونمایی کرد، اما این شرکت بعد ها گفت که توسعه این شارژر بدون سیم را به طور کامل متوقف نموده است.

اپل هنوز ایرپاور را رها نکرده است و شارژ بی سیم از راه دور را هم آنالیز می نماید

Gurman در گزارش تازه منتشره شده ای می گوید که اپل هنوز هم در پی توسعه شارژر بدون سیمی است که بتوان با آن دستگاه های مختلف مانند آیفون، اپل واچ و ایرپادز را به صورت هم زمان شارژ کرد.

همان گونه که پیش تر گفتیم اپل در ماه سپتامبر (شهریور) 2017 از شارژر بدون سیم ایرپاور در مراسمی و در کنار آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون X رونمایی کرد. با وجود اینکه در آن موقع به این موضوع اشاره شد که این شارژر بدون سیم در سال 2018 به بازار عرضه خواهد شد، اما این اتفاق رخ نداد. بعد از مطرح شدن شایعه های مختلف درباره به مشکل خوردن اپل در زمان توسعه این شارژر، این شرکت به صورت رسمی توسعه این شارژر را در ماه مارچ (اسفند) 2019 متوقف کرد.

گویا شارژر ایرپاور به این علت به بازار عرضه نشد که مهندسان اپل نتوانسته بودند بعضی مسائل به وجود آمده در زمان توسعه این شارژر بدون سیم را حل نمایند. از جمله این مسائل می توان به مسائل مربوط به تداخل دستگاه ها و دیگر مسائل مربوط به داغ شدن بیش از حد این شارژر اشاره نمود. بعلاوه اپل در سال 2020 و در کنار رونمایی از آیفون های 12، از شارژر بدون سیم و آهن ربایی MagSafe رونمایی و به نوعی آن را جایگزین ایرپاور کرد.

با وجود اینکه توسعه شارژر بدون سیم ایرپاور به وسیله اپل متوقف شده است، اما شایعه های مختلفی وجود دارند که ادعا می نمایند اپل در حال توسعه یک شارژر این چنینی است. البته بسیاری از شایعه های مطرح شده درباره این شارژر در گذشته مبهم بودند. با این وجود، اطلاعات مطرح شده در گزارش نو Gurman به روشنی نشان می دهند که ممکن است اپل در آینده از شارژر بدون سیمی مشابه ایرپاور رونمایی کند.

علاوه بر توسعه شارژر بدون سیمی و مشابه ایرپاور به وسیله اپل، اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که این شرکت کوپرتینویی در حال آنالیز و توسعه شارژر های بدون سیمی است که می توانند از فاصله های بیشتر به شارژر کردن دستگاه های مختلف بپردازند.

البته باید بگوییم که توسعه شارژر های این چنینی به وسیله اپل هنوز در مراحل اولیه خود واقع شده است و به احتمال زیاد تا زمان رونمایی از این نوع شارژر ها به وسیله این شرکت سال ها فاصله داریم.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "اپل هنوز ایرپاور را رها نکرده است و شارژ بی سیم از راه دور را هم آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل هنوز ایرپاور را رها نکرده است و شارژ بی سیم از راه دور را هم آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید