شروع برداشت برنج در گیلان

به گزارش وبلاگ آوا، اولین برداشت مکانیزه برنج در 1.5 هکتار از اراضی شالیزاری یکی از کشاورزان در روستای پس ویشه شهرستان رشت شروع شده است.

شروع برداشت برنج در گیلان

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از ایرنا، رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: سال زراعی گذشته برداشت 161 هزار هکتار از اراضی برنج با کمباین اجرا شده بود که پیش بینی می گردد این میزان در سال زراعی جاری به بیش از 170 هزار هکتار برسد، ضمن اینکه سال جاری 162 هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان به صورت مکانیزه کشت شده است.

علی درجانی افزود: راحتی انجام کار، سرعت عملیات برداشت، کاهش هزینه فراوری و جلوگیری از ضایعات ناشی از طولانی بودن زمان برداشت در شرایط سنتی از فواید بهره گیری از شیوه مکانیزه در برداشت برنج است، به طور کلی کشت و برداشت مکانیزه برنج به دلیل کاهش هزینه فراوری برای کشاورز مقرون به صرفه است.

وی اظهار کرد: در سال زراعی جاری بیش از 1600 تن بذر از پیمانکاران طرف قرارداد فراوری بذر گواهی شده برنج خریداری و 1450 تن بذر گواهی شده توزیع شد که با این کار 30 هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان با بذرهای گواهی شده، کشت شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گیلان اعلام کرد: در سال زراعی جاری 24 هزار و 800 هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان به کشت ارقام اصلاح شده و پرمحصول شامل گیلانه، آنام، خزر و بقیه اراضی شالیزاری به ارقام محلی هاشمی و علی کاظمی اختصاص داده شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "شروع برداشت برنج در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع برداشت برنج در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید