کاخ سفید: بایدن راه دیپلماتیک با ایران را برترین گزینه می داند

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از رویترز، جنیفر ساکی، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری خود با خبرنگاران از تماس و ارتباط مذاکره کنندگان چینی و آمریکایی برای مشخص تاریخ ملاقات و گفتگوی رهبران دو کشور اطلاع داد.

کاخ سفید: بایدن راه دیپلماتیک با ایران را برترین گزینه می داند

سخنگوی کاخ سفید در عین حال تماس ها میان مارک میلی، رئیس ستاد مشترک آمریکا با همتای چینی خود را تائید نکرد.

ساکی بعلاوه درباره بازگشت به توافق هسته ای با ایران هم گفت: بایدن هنوز معتقد است که راه دیپلماتیک با ایران برترین گزینه است.

اظهارات سخنگوی کاخ سفید در حالی مطرح شده که همزمان، کاظم غریب آبادی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در اظهاراتی درباره موضع تهران در قبال بازگشت به مذاکرات هسته ای گفت: ما بازگشت به مذاکرات را رد نمی کنیم؛ اما مذاکره را هم برای مذاکره نمی خواهیم.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهاراتش اضافه نموده است که فضای نشست شورای حکام آژانس به طور کلی مثبت است.

نشست شورای حکام روز دوشنبه هفته جاری شروع شده و قرار است تا روز آدینه همین هفته ادامه پیدا کند.

پیش از شروع نشست، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شنبه شب در رأس هیأتی به منظور ملاقات و گفت وگو با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران وارد تهران شد. او روز یکشنبه (21 شهریور ماه) با حضور در محل سازمان انرژی اتمی با محمد اسلامی ملاقات و گفت وگو کرد که این ملاقات 2 ساعت به طول انجامید.

مدیرکل آژانس پس از این ملاقات، ضمن مثبت ارزیابی کردن آن، بر توسعه همکاری ایران و آژانس تأکید کرد و گفت که دوباره برای گفت وگوی سطح بالا با مقامات ایرانی به تهران می آید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کاخ سفید: بایدن راه دیپلماتیک با ایران را برترین گزینه می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: بایدن راه دیپلماتیک با ایران را برترین گزینه می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید