پلیس انگلیس پروندهٔ ناپدید شدن دختر حاکم دُبی را بازنگری می نماید

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از یورو نیوز، پلیس اعلام نمود پروندهٔ ناپدید شدن دختر حاکم دُبی در سال 2000 را، به ظن دست داشتن پدرش در این ماجرا، بازنگری می نماید.

پلیس انگلیس پروندهٔ ناپدید شدن دختر حاکم دُبی را بازنگری می نماید

دادگاه عالی بریتانیا هفتهٔ گذشته بیان کرد که شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی و نخست وزیر امارات، ربودن و بازگرداندن اجباریِ شیخه شمسه دختر خود از بریتانیا به امارات را برنامه ریزی نموده بوده است.

این اعلام نظر اخیر دادگاه بریتانیا، در جریان رسیدگی به شکایت شاهدخت هیا بنت حسین، همسر سابق شیخ محمد و خواهر ناتنی پادشاه اردن صورت گرفت که خود به بریتانیا گریخت و اکنون مقیم این کشور است.

در جریان دادگاه، با توجه به شهادت شاهدان، این مساله بار دیگر مطرح شد که شیخ محمد خواهر شمسه، یعنی شیخه لطیفه را در سال 2018 به اجبار به امارات بازگردانده است. شیخه لطیفه در سال 2018 از روی عرشه یک قایق تفریحی در اقیانوس هند ربوده شد.

آشکار شدن این مساله در دادگاه، پلیس بریتانیا را بر آن داشت که پروندهٔ سابق ناپدید شدن شیخه شمسه را نیز به ظن در کار بودن سازوکار مشابهی بازنگری کند.

گرچه پلیس بریتانیا در سال 2017 و با بازنگری همین پرونده که به سال 2000 باز می شود، به این نتیجه رسیده بود که حاکم دُبی شخصاً پشت ماجرای ناپدید شدن شیخه شمسه بوده است اما مدارک کافی برای اقدام قانونی در دست نبود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پلیس انگلیس پروندهٔ ناپدید شدن دختر حاکم دُبی را بازنگری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس انگلیس پروندهٔ ناپدید شدن دختر حاکم دُبی را بازنگری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید