مجلس بر رای ابتدایی خود درباره طرح صیانت پافشاری کرد

به گزارش وبلاگ آوا، صبح امروز آنالیز تقاضای بیش از 20 نفر از نمایندگان برای آنالیز عادی طرح حمایت (یا صیانت) از حقوق کاربران فضای مجازی و منتفی شدن آنالیز آن طبق اصل 85 قانون اساسی در یک کمیسیون مشترک، در جلسه غیرعلنی آنالیز و اگرچه در رایگیری استمزاجی این درخواست به تصویب نمایندگان رسید اما ساعاتی بعد در جلسه علنی و رای گیری رسمی باز هم نمایندگان به اصل هشتادوپنجی شدن این طرح رای داده و در واقع بر نظر ابتدایی خود اصرار کردند.

مجلس بر رای ابتدایی خود درباره طرح صیانت پافشاری کرد

مجلس امروز برای آنالیز این درخواست کار خود را به صورت غیرعلنی شروع کرد. احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس با اشاره به جزییات جلسه غیرعلنی به مهر گفت: در جلسه غیرعلنی الیاس نادران در موافقت با لغو آنالیز این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی سخنرانی کرد. 65 نماینده برای سخنرانی در مخالفت و 65 نماینده برای سخنرانی در موافقت با لغو آنالیز طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی طبق اصل 85 قانون اساسی ثبت نام نموده بودند. نادران در موافقت با لغو آنالیز این طرح طبق اصل 85 صحبت کرد و معتقد بود نباید پنهان کاری کرد و با زندگی مردم دربیفتیم.

به گفته او در انتها این جلسه نمایندگان با 144 رأی موافق و 111 رأی مخالف با لغو آنالیز این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی موافقت کردند.

اما این به معنای تصویب نهایی این درخواست نبود. چرا که طبق قانون رای گیری درباره طرح ها و لوایح باید به صورت علنی انجام شوند. بر همین اساس نظام الدین موسوی سخنگوی هیات رییسه مجلس به خانه ملت گفت هرگونه رأی گیری درخصوص طرح صیانت از حقوق کاربران در نشست علنی مجلس صورت خواهد گرفت.

این اتفاق هم افتاد اما در جلسه علنی نتایج متفاوتی از جلسه غیرعلنی رقم خورد. نمایندگان مجلس که دو هفته گذشته با درخواست آنالیز این طرح براساس اصل 85 قانون اساسی و در کمیسیونی مشترک موافقت نموده بودند، در جلسه علنی امروز هم با 130 رأی موافق، 121 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 262 نماینده حاضر در جلسه دوباره بر تصمیم خود پافشاری کردند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "مجلس بر رای ابتدایی خود درباره طرح صیانت پافشاری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس بر رای ابتدایی خود درباره طرح صیانت پافشاری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید