خبرنگاران جان پرستاران گیلان با کمبود جدی تجهیزات درخطر است

به گزارش وبلاگ آوا، لاهیجان-خبرنگاران-پرستاران بیمارستان های شرق گیلان می گویند : به دلیل افزایش مراجعه بیماران تنفسی به مراکز درمانی و کمبود شدید تجهیزات محافظتی احتیاج فوری به این تجهیزات بویژه ماسک های فیلتردار دارند.

خبرنگاران جان پرستاران گیلان با کمبود جدی تجهیزات درخطر است

مسئولان نظام پرستاری و پرستاران بیمارستان های شرق گیلان براساس فراخوان قبلی همچنان برای حفظ جان گروه های پزشکی و پرستاری چشم به راه یاری های مردمی و خیرین هستند و می گویند با افزایش بیماران تنفسی و کمبود امکانات جان کادر پرستاری و درمانی درمعرض خطر بیشتری قرار گرفته است.

مسئول روابط عمومی نظام پرستاری شرق گیلان روز یکشنبه با قدردانی از هموطنانی که یاری های خود را به بیمارستان های شرق گیلان اهدا کردند، گفت: با توجه به افزایش مراجعه بیماران با علائم حاد تنفسی به تمامی مراکز درمانی؛ گروههای پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی استان در معرض کمبود شدید تجهیزات به ویژه ماسکهای فیلتر دار هستند.

محمد حسین پور با بیان اینکه اینکه این اقلام مصرفی بوده و هر چقدر هم تامین گردد به دلیل مصرف روزانه و عفونی شدن لباسها و بعضی تجهیزات باز هم احتیاج است، گفت :، بیمارستان های شرق گیلان احتیاجمند ارسال سریع، فوری و مستمر تجهیزات به مراکز درمانی و بیمارستانی هستند که امیدوارم مردم برای مبتلا نشدن کادر زحمتکش بیمارستانی به یاری این گروه ها بشتابند .

وی بعضی از مهم ترین احتیاجهای کادر پرستاری و پزشکی مراکز درمانی لاهیجان، آستانه اشرفیه، لنگرود، رودسر و سیاهکل را ماسک فیلتر دار، لباس مخصوص، گانهای آستین دار، ژل و محلولهای ضد عفونی، کلاه، روکفشی، عینک یکبار مصرف، شیلد محافظ صورت، ماسک طبی نانو خاطرنشان کرد و از گروه های مردم نهاد و خیرین خواست در این جهاد مقدس شرکت نمایند و یاور و یاری نماینده مدافعان خط مقدم جبهه سلامت در این خطه از ایران اسلامی باشند.

وی اظهارداشت: حجم مصرفی این تجهیزات بطور روزانه در مبارزه با بحران کرونا در خوشبینانه ترین حالت به هزار مورد مصرفی در هر یک از اقلام می رسد ، پرستاران و کادر پزشکی بیمارستان ها برای پیروزی بر ویروس منحوس کرونا احتیاجمند حمایت های فوری و سریع تمامی نهادهای دولتی و مردمی از سراسر کشور هستند.

پرستاران بیمارستان شهید امینی لنگرود نیز در درخواستی مشترک و هماهنگ خواستاریاری های فوری شدند و تاکید کردند که هیچگونه تجهیزات مناسب و استاندارد برای مقابله با کرونا در اختیار ندارند.

آنها می گویند: در صورت ادامه این شرایط و خدمت بدون تجهیزات حفاظتی مناسب و استاندارد هیچ فردی برای پرستاری از بیماران در بیمارستان امینی لنگرود باقی نخواهد ماند و همه پرستاران مبتلا خواهندشد.

نظام پرستاری شرق گیلان چند روز قبل طی فراخوانی عمومی از مردم و خیرین خواست: در این موضوع ورود یافته و یاریهای خود را اهدا نمایند.

این تشکیلات برای واریز یاریهای نقدی شماره کارت5894637000083078 و شماره تلفن 09118416750 را برای ارتباط به وسیله واتساپ در اختیار شهفرایندان و خیرین قرار داده است.

دکتر حمید لطفی متخصص ارتوپدی از رشت، دکترسیامک دیوشلی متخصص اطفال از انزلی، دکتر مصطفی صمدی پزشک عمومی از بابل، علی شیخ مرادی پرستار از رشت، دکتر رضا کوچکی نیا پزشک عمومی از رشت، نرجس خانعلی زاده پرستار از لاهیجان، رامین عزیزی فر پرستار از تهران، غلامرضا وثوقی کیا پرستار از رشت و دکتر محمد علی ربیعی پزشک عمومی از شفت گیلان از جمله قربانیان کادر پرستاری و پزشکی در ایران به شمار می فرایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران جان پرستاران گیلان با کمبود جدی تجهیزات درخطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جان پرستاران گیلان با کمبود جدی تجهیزات درخطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید